Kadrowicze Akademii 2020

KADRA WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ, KADRA DZIEWCZYNEK, KADRA POWIATU

Grudzień to czas często spokojniejszy jeśli chodzi o treningi czy też głównie rywalizację, ale również odpowiedni moment na podsumowania.
Dzisiaj jako Akademia zaczniemy od tej najlepszej w naszym wykonaniu, bo nic nie określa tak dobrze wykonanej pracy jak powołania do różnego rodzaju kadr.

Pierwszym bardzo ważnym wątkiem do przedstawienia jest nowy w skali kraju projekt kadr powiatowych. Ma on na celu ujednolicić i usystematyzować szkolenie piłkarskie wśród dzieci i młodzieży w woj. wielkopolskim oraz docelowo selekcjonować najzdolniejszych zawodników do kadry województwa. W każdym powiecie został wybrany przez Wydział Szkolenia WZPN sztab szkoleniowy, którego zadaniem będzie prowadzenie dodatkowych treningów dla najzdolniejszych zawodników z lokalnych klubów na obszarze powiatu.

Trenerami powiatu gnieźnieńskiego zostali Mateusz Bartkowiak i Adam Heliasz, którzy w pierwszym sezonie pracowali z rocznikami 2009 oraz 2010. Nasi trenerzy z licencjami UEFA A selekcję zaczęli od współpracy w okolicznymi klubami, a teraz szykują do wprowadzenia zawodników orlika młodszego rocznik 2011.

To dzięki temu projektowi do Akademii Mieszko dołączył Igor Owczarek (wcześniej Vitcovia Witkowo), by pod koniec lutego 2020 roku w charakterze transferu definitywnego przenieść się do KKS Lech Poznań.

Zawodnicy powoływani na konsultacje, treningi oraz turnieje kadry powiatu gnieźnieńskiego:
2009:
Filip Garczyński, Maciej Górski, Maksymilian Igliński, Marcel Konieczny, Antoni Kornecki, Marta Kwiatkowska, Igor Owczarek, Aleksander Siwka, Nikodem Szymański, Nikodem Walkowiak, Antoni Wiśniewski
2010:
Borys Grzeszczak, Dawid Jaworski, Jakub Sobczak, Miłosz Kwiatkowski, Nikodem Schulze, Oliwier Skraburski, Szymon Przyborski
2011:
Miłosz Poltaszewski

Najczęściej powołania do kadr Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymuje Marta Kwiatkowska (rocznik 2009), która od Trenerki Violetty Biegańskiej otrzymywała zaproszenia nawet do kadry rocznika 2007 oraz 2008-09. Kadra selekcyjna stanowi swoisty przedsionek reprezentacji U-15, która występuje w rozgrywkach makroregionalnych, a Marta powołania dostaje za każdym razem. Brawo!

Wracając jednak od początku, pierwsze zaproszenie na grę selekcyjno-szkoleniową na 26.02.2020 otrzymał Filip Olejniczak (rocznik 2006).

Trzy dni później bramkarz Nikodem Walkowiak zaliczał swoje kolejne występy w kadrze rocznika 2009, gdzie wypracował sobie zaproszenie na trzydniowe zgrupowanie selekcyjno-szkoleniowe (13-15.03.2020), które jednak nie odbyło się w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Plany mocno pokrzyżowane nadrobione zostały w dniach 20-22.09.2020 przy obecności Nikodema. Ocena bardzo pozytywna jako zawodnik perspektywiczny i skierowanie do dalszych obserwacji.

W listopadzie powstała nowa kadra Wielkopolskiego Związki Piłki Nożnej rocznika 2010 prowadzona przez Trenera Jakuba Wojtkowiaka. Pierwsze zgrupowanie w dniach 15-17.11.2020 to okazja do pokazania się dla Nikodema Schulze.

Warto również wspomnieć o powołaniu na zgrupowanie dla Dawida Gacki (rocznik 2008) przebywającego na wypożyczeniu w Warcie Poznań, czy też wymienionemu na początku Igorowi.

Brawa dla wszystkich wyróżnionych. Niech to będzie również zachętą dla innych, bo ciężka praca na treningach zawsze zostanie dostrzeżona!

MB93

Kadra powiatu 2009/2010

Kadra powiatu 2009/2010

Kadra WZPN 2009 (Nikodem Walkowiak 3 od prawej w dolnym rzędzie)

Kadra WZPN 2010 (Nikodem Schulze 1 od lewej w dolnym rzędzie)

Marta Kwiatkowska

Nikodem Walkowiak

Marta Kwiatkowska i Nikodem Schulze

Leave a comment