Podsumowanie rozgrywek żaków z pucharkami

PODSUMOWANIE - ŻAK - 2013, 2014 - SKRZAT - 2015

Żak – czyli nazewnictwo zgodne z unifikacją Polskiego Związku Piłki Nożnej dla kategorii wiekowej U9, U8.

Podsumowanie rozgrywek zaczynamy od naszych zawodników z roczników 2013 i 2014. Ale nie zapominamy również o skrzatach z rocznika 2015, którzy rozegrali pierwsze swoje turnieje.

Rocznik 2015 jest najmłodszym zrzeszonym pod rozgrywkami Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy rozegrali 3 turnieje, będąc gospodarzem jednego z Piastem Kobylnica oraz Lechią 1922 Kostrzyn. Podopieczni Trenera Przemysława Urbaniaka i Dawida Radomskiego spędzili ten czas na dobrej zabawie.

Żaki z roczników 2013 i 2014 swoich turniejowych rozgrywek mieli zdecydowanie więcej. 8 turniejów rozgrywanych co 2 lub 3 tygodnie w okresie wrzesień – listopad.

Rozgrywki toczyły się w systemie gry każdy z każdym, bez sędziów, wyników i tabel, dzięki czemu wszystkie drużyny realizowały wyłącznie założenia treningowe.

Czas spędzany na boisku opierał się wyłącznie na grze, bez zbędnego czekania.

Rocznik 2014 reprezentowany był przez 2 nasze drużyny prowadzone przez Trenerów Tomasza Zakrzewskiego i Dariusza Urbaniaka, tak żeby jak najwięcej naszych zawodników mogło rozgrywać spotkania.

Turniejowo mierzyliśmy się z Czarnymi Czerniejewo, Huraganem Pobiedziska oraz Zjednoczonymi Września.

Rocznik 2013 mniej liczny w naszym klubie mimo to również reprezentowany był najczęściej przez 2 drużyny. Podopieczni Trenera Mateusza Bartkowiaka rywalizowali zawsze z MKS Trzemeszno, LPFA Łubowo i Liderem Swarzędz.

Organizacja ze wszystkich stron zawsze była na wysokim poziomie więc na 2 boiskach rywalizowało 8 ekip, po 2 z każdego klubu.

Rezultat? Mnóstwo gry przypadających na jednego zawodnika, zabawy, bramek i rywalizacji bez presji.

Wyniki bez znaczenia, ale zabawa, możliwość wspólnych spotkań i przy tym troszkę rywalizacji to jest to na czym zależy nam w tym wieku.

Rodzice przy tym wszystkim postarali się by zawodnicy byli jeszcze dobrze uhonorowani więc po ostatnich turniejach wręczone zostały im pucharki i medale.

Rocznik 2013 – fotorelacja z wrześniowego i październikowego turnieju: https://akademiamieszko.pl/index.php/galeria/

Fotorelacja z zakończenia:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=AkademiaMieszkoGniezno&set=a.1014044115831872

Rocznik 2014 również dzięki wsparciu rodziców i firmie MACHINARIUM.STORE swoje zakończenie mieli zawodnicy z grupy białej.

Foto wrzucamy poniżej.

Leave a comment