Powołania do kadr wojewódzkich

POWOŁANIA

Jesteśmy w połowie września, rozgrywki ligowe trwają, nasi zawodnicy rywalizując w 1 ligach okręgowych oraz lidze wojewódzkiej są pod lupą wielu trenerów. Po sierpniowych obozach (podczas, drugiego turnusu odwiedził nas nawet selekcjoner kadry rocznik 2010), intensywnym okresie treningowym do klubu przychodzą cyklicznie powołania na konsultacje, szkolenia, zgrupowania czy tak jak teraz powołanie już do głównej reprezentacji rocznika Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Zaczniemy jednak od wakacyjnych zaproszeń.

Marta Kwiatkowska – rocznik 2009

Tutaj najlepiej powiedzieć, że już stała bywalczyni kadr dziewczęcych. Wśród wielu Trenerów pracujących w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej określana jako osoba o większych umiejętnościach od Ewy Pajor w tym samym wieku! Wielka przyjemność gdy się słyszy takie słowa, ale obserwując Martę na boiskach na prawdę widać wielką swobodę.

W terminie 16-19.08. przebywała na zgrupowaniu selekcyjnym reprezentacji WZPN rocznik 2008 i młodsze w Łężeczkach.

Jakub Kowalski – rocznik 2008 / Iwo Wojciechowski – rocznik 2008 (obecnie Warta Poznań)

Pierwsze powołanie do kadry selekcyjnej na zgrupowanie w dniach 28-31.08.2021 w Łężeczkach dla Kuby Kowalskiego. Wśród powołanych przez Trenera Arkadiusza Adacha również nasz wychowanek Iwo Wojciechowski, który od obecnego sezonu gra w Warcie Poznań.

Ostatnia kadra selekcyjna przez zbliżającymi się spotkaniami mistrzowskimi kadr o Puchar im. K.Górskiego.

Miłosz Kwiatkowski, Adrian Pućka, Szymon Przyborski – rocznik 2010

Kolejni zawodnicy sprawdzani przez Trenera Jakuba Wojtkowiaka z całej Wielkopolski.

8 września 2021 cała trójka pokazywała swoje umiejętności podczas konsultacji selekcyjno-szkoleniowej w Poznaniu. Tego dnia podczas dwóch treningów sprawdzanych było 36 osób, a nasi zawodnicy zostali zapamiętani i przypisani do dalszych obserwacji.

Przy okazji powołań warto wspomnieć o powołaniu do Reprezentacji Polski Kobiet U-15 dla Zosi Budasz (grająca w Mieszku w sezonie 2015/16 i 2016/17, później drużyny dziewczęce) oraz Julki Henning (Chrobry Gniezno). Zgrupowanie odbyło się w dniach 6-11.09.2021.

Doszliśmy do wydarzeń aktualnych.

Zaczynamy jednak od zawodnika KKS Lech Poznań rocznik 2009 Igor Owczarek, który po krótkiej przygodzie w Akademii Mieszko szybko zadomowił się w Poznaniu.

22 września w Kaliszu Pomorskim zagra w meczu o Puchar im. K.Górskiego z Zachodniopomorskim ZPN.

Wyżej informowaliśmy o zgrupowaniu selekcyjnym rocznika 2008. Tak więc najmilsza wiadomość, ponieważ wśród samych nazwisk z KKS Lech Poznań czy dwóch z Warty Poznań pojawia się nazwisko Jakuba Kowalskiego (wychowanek Chrobry Gniezno).

Przekonał on Trenerów swoimi umiejętnościami i dostał się do kadry Wielkopolskiego ZPN na mecz o Puchar im. K.Górskiego z Zachodniopomorskim ZPN, który odbędzie się 22 września w Kaliszu Pomorskim.

Leave a comment