Rocznik 2010 liderem po spotkaniu na Bułgarskiej

MIESZKO GNIEZNO 2010

I LIGA OKRĘGOWA E2 ORLIK GRUPA 3

KKS Lech Poznań – Mieszko Gniezno 0:4 (0:2)

Wyjazdowe spotkanie na Bułgarskiej nadrabiające zaległą 14 kolejkę ligową pozostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom. W świąteczny poranek (03.06.) o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy zmagania z liderem rozgrywek.

Wysoki poziom sportowy zespołów i stawka spotkania dostarczyły wiele emocji. W rundzie jesiennej KKS Lech wygrał z nami 5:3. Trener Filip Huebner jednak przed spotkaniem był spokojny.

Mimo, że drużyna wychodząc z autobusu wyglądała na zestresowaną, a podróż odbywała się wręcz w milczeniu, to na boisku młodzi Mieszkowcy reagowali w sposób idealny realizując założenia przedmeczowe szkoleniowca.

Przyjemnie oglądało się drużynę, która w świadomy sposób podchodzi do treningów i te zachowania widoczne były również podczas spotkania mistrzowskiego. Wzajemna współpraca, asekuracja, walka na całego ale z szacunkiem.

Pierwsze minuty szybko przyniosły bramkę numer jeden dla nas. Mimo wyrównanego meczu Lechici nie stwarzali żadnych sytuacji, za to nasi podnieśli poprzeczkę bardzo wysoko prowadząc 2:0 do przerwy.

W drugiej połowie gospodarze mocno ruszyli do ataków, jednak na posterunku stał zawsze Miłosz Kwiatkowski, który w dodatku jako bramkarz strzelił gola na 3:0 z rzutu karnego. Wynik dający nam przewagę w ligowej tabeli.

Presja wyniku ciążyła na młodych Lechitach zbyt mocno. Chcieli za wszelką cenę strzelić tą jedyną bramkę dającą wyrównanie w dwu-meczu, a skończyło się na wyniku 4:0 dla nas.

Wielkie gratulacje dla zawodników!

Skład:
Miłosz Kwiatkowski (bramkarz) – Jakub Sobczak, Adrian Pućka, Marta Kwiatkowska, Dawid Jaworski, Borys Grzeszczak, Szymon Przyborski, Miłosz Poltaszewski, Sebastian Kabala, Nikodem Schulze, Oliwier Skrabulski.

Do rozegrania zostają tylko spotkania z Polonią Środa Wielkopolska (13.06. 10:00) i sezon kończymy domowym meczem z Koziołkiem Poznań (19.06. 12:00).