Sezon 2021/2022 – podsumowanie

Okres urlopowy zakończony. Czas przedstawiać nowe ligi, zmiany na nowy sezon, jednak brakuje nam podsumowania minionego. Warto wspomnieć o tym co było, ponieważ sporo sukcesów sportowych udało się osiągnąć.

Na wstępie warto zacząć, że w Klub zrzesza blisko 350 zawodników i zawodniczek w każdej kategorii wiekowej. Treningi odbywały się w aż 19 grupach treningowych z podziałem na umiejętności. Dla lepszego rozwoju było dużo grania w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN, gdzie 10 drużyn grało w ligach (3 wojewódzkie, 4 pierwsze ligi), a kolejne 6 w rozgrywkach turniejowych orlików, żaków i skrzatów!

Podsumowanie też warto zacząć od tych najmłodszych.

Rocznik 2015 to pierwsza ekipa jeżdżąca już rywalizować (wyjazdy do Skoków, Wągrowca, Mieściska, Obornik).

W roczniku 2014 dwie drużyny rywalizowały w turniejach żaków młodszych i jedna rocznika 2013 w żaku starszym.

Rocznik 2012 najstarszy w rozgrywkach turniejowych również miał zgłoszone dwa zespoły do rywalizacji w różnych grupach.

Wszystkie te drużyny rywalizowały dla rozwoju jednak bez żadnych tabel i presji na wynik. Jeździliśmy po dobrą zabawę, by mierzyć się z przeciwnikami w różnych miejscach. Każda drużyna rozegrała po 6 turniejów.

Rocznik 2011 też bez oficjalnych wyników ale już w formie ligowej. Tutaj nasi uczestniczyli w dwóch ligach, III okręgowej i najwyższej 1 lidze okręgowej (Warta Poznań, Polonia Środa Wielkopolska, KKS Lech Poznań, Unia Swarzędz).

Wiele fajnych pojedynków i kolejny sezon w kategorii młodzika do gry już w 1 i 2 lidze okręgowej.

Rocznik 2010 grupa niebieska sezon zaczynała w 3 lidze okręgowej, wiosnę w 2 lidze, a nowy rozdział 2022/2023 już w 1 lidze okręgowej.

Podopieczni Trenera Pawła Bartkowiaka dokonali nie lada wyczynu awansując w jednym sezonie z trzeciej do pierwszej ligi. Co prawda Mieszkowcy zajęli 2 miejsce za Polonią Środa ale awans uzyskały dwa pierwsze zespoły.

Mieszko Gniezno 2010 Wicemistrzem Ligi Wojewódzkiej 🏆
🥇 Warta Poznań 37 pkt
🥈 Mieszko Gniezno 36 pkt
🥉 AP Reissa Poznań 33 pkt
Na 14 rozegranych meczów 12 wygranych i tylko 2 porażki. Najmniej straconych bramek spośród wszystkich zespołów.
Tutaj bardzo wielki sukces podopiecznych Trenera Filipa Hubnera. Sezon wcześniej finały Wielkopolski (z racji kilku 1 lig okręgowych). W tym sezonie 2 miejsce w bardzo mocnej lidze wojewódzkiej (przed KKS Lech Poznań i AP Reissa Poznań, i minimalnie za Wartą). Warto dodać, że w bezpośrednich meczach z Wartą padły wyniki 2:3 u nas, i wygrana 2:0 na wyjeździe.
Mieszko Gniezno 2009 mistrzem 1 Ligi Okręgowej 🏆 i wywalczony awans do Ligi Wojewódzkiej!
🥇 Mieszko Gniezno 31 pkt
🥈 Poznańska 13 Poznań 24 pkt
🥉 Polonia Środa Wielkopolska 22 pkt
Mimo jednego meczu przegranego (z 4 drużyną w tabeli) i remisu z v-ce liderem nasi Mieszkowcy byli bezkonkurencyjni. Młodzicy Trenera Adama Heliasza z bilansem bramkowym 41:8 wygrali ligę (tylko zwycięzcy awansują z 1 ligi okręgowej) i uzyskali kolejny awans do najwyższej ligi w Wielkopolsce.
W drugiej grupie 1 ligi okręgowej mieliśmy jeszcze jeden zespół. Tam jednak zgłoszeni zostali zawodnicy nie grający w pierwszej grupie (w jednym roczniku na poziomie tej samej ligi nie mogą występować jednocześnie zawodnicy w dwóch drużynach), oraz w związku z przepisami zawodnicy młodsi.
Z racji rywalizacji z przeciwnikami silniejszymi fizycznie ostatecznie zajmujemy ostatnie miejsce jednak młodsi zawodnicy złapali tak dużo minut w kilku ligach, że to doświadczenie procentowało (między innymi przy wywalczeniu 2 miejsca w roczniku 2010 w Lidze Wojewódzkiej).
Rocznik 2008 awans do Ligi Wojewódzkiej osiągnął w rundzie jesiennej. Na wiosnę zajmując 5/8 miejsce tą ligę udało się utrzymać na nowy sezon.
Rozpoczęcie było bardzo ciekawe, bo remis 2:2 z KKS Lech Poznań u siebie (przegrywając 0:2), jednak kolejne spotkania przeplatane były wygranymi i zdecydowanymi przegranymi z Wartą Poznań, UKS AP Reissa czy w drugim meczu z Lechem Poznań.
Mieszko Gniezno 2007 mistrzem 1 Ligi Okręgowej 🏆 i wywalczony awans do Ligi Wojewódzkiej!
🥇 Mieszko Gniezno 33 pkt
🥈 Warta Śrem 27 pkt
🥉 Victoria Września 27 pkt
Runda jesienna zakończyła się dla nas wielkim rozczarowaniem (2 miejsce za Unią Swarzędz i brak awansu).
Przepracowana zima i wiosna musiała oznaczać tylko jedno. Wynik sportowy był dla nas ważny, bo wszyscy chcą rywalizować z najlepszymi. Pasja, zaangażowanie i sukces podopiecznych Trenera Mateusza Bartkowiaka na koniec, mimo, że awans przypieczętowaliśmy dopiero w ostatniej kolejce pokonując Victorię Września 1:0! Jedyne punkty straciliśmy z Koziołkiem Poznań, kończąc ligę z najlepszym bilansem w ataku i obronie (51:12 w 12 spotkaniach).
Mieszko Gniezno 2005 mistrzem 1 Ligi Okręgowej 🏆 i wywalczony awans do Ligi Wojewódzkiej!
🥇 Mieszko Gniezno 28 pkt
🥈 Koziołek Poznań 23 pkt
🥉 Suchary Suchy Las 19 pkt
Tak jak w roczniku 2007 niewiele zabrakło już jesienią i plany gry w lidze wojewódzkiej trzeba było odłożyć.
Runda wiosenna w 6 drużynowej 1 lidze okręgowej zakończyła się bezproblemowym awansem i niedosytem, że zagraliśmy tylko 10 meczów.
Chłopacy jednak zyskiwali doświadczenie często grając w drużynie juniora starszego.
Podsumowanie kończymy rozgrywkami juniora starszego. Jak już wcześniej pisaliśmy grali tam często nasi z rocznika 2005, a rozgrywki toczyły się w rywalizacji roczników 2003/2004.
Niestety wiele przeciwności losu, kontuzje, łatwo tracone bramki spowodowały, że podopieczni Trenera Damiana Nowakowskiego zajęli ostatnie miejsce w lidze.
Mecze z perspektywy szkoleniowej wyglądały często poprawnie lub nawet dobrze. Jednak wynik zawsze był odwrotny.
Jak na mecze schodzili chłopacy grający w pierwszej drużynie seniorów to wygraliśmy nawet z liderem rozgrywek AP Reissa Poznań.
Jak to wygląda na koniec?
Obiecująco.
Widać pracę. Widać styl.
5 awansów w rundzie wiosennej!
Największy Klub w powiecie i regionie!
Walczymy razem!
@Mateusz Bartkowiak

Leave a comment