Szczęśliwego Nowego Roku

Każdy rok kończy się wewnętrznym podsumowaniem i nałożeniem sobie celów na kolejny. Tak też postępuje każdy Trener. Jak to wyglądało w przypadku Akademii?

Najważniejsze – szkoleniowo! Każdy dzień był pracowity, przynoszący korzyści przede wszystkim młodzieży, ale przy okazji dający radość.

Tygodniowo po około 54-58 jednostki treningowe składające się na treningi drużynowe, treningi motoryczne czy bramkarskie. Dodatkowo zapewnienie możliwości gry większości zawodników co weekend, oraz w lidze zgłoszonych 9 drużyn oraz 7 turniejowych!

Rok z rekordową liczbą zawodników w klubie – obecnie stan zawodników od juniora starszego do najmłodszych zawodników z rocznika 2018 wynosi aż 370+ zawodników!!!

Były sukcesy drużynowe, awanse do lig wojewódzkich jak i spadki. Były wygrane z liczącymi się ekipami w Wielkopolsce czy Polsce podczas turniejów, jak również rywalizacja z zagranicznymi drużynami. Był również po raz pierwszy w historii baraż o ligę makroregionalną juniorów.

Sukcesy przychodziły również indywidualne, czy to przy wyróżnieniach na każdych turniejach, ale także przy okazji powołań zawodników do kadr Regionu, kadr Wielkopolskiego ZPN czy najważniejsze powołania dla Marty Kwiatkowskiej na Wiosenne, Letnie, Jesienne czy obecnie na styczeń 2023 Zimową Akademię Młodych Orłów.

Przy okazji kadr tutaj warto również wspomnieć, że za szkolenie w kadrze Regionu Centrum II odpowiadają Trenerzy Akademii – Mateusz Bartkowiak i Adam Heliasz, a treningi dzięki uprzejmości Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywają się w Gnieźnie.

Nie sposób wypisywać wszystko indywidualnie – dlatego krótkie podsumowanie z zamieszczeniem zdjęć w galerii.

Rok 2022 to także rozwój Trenerów, nie tylko podczas standardowych szkoleń, współpracy z KKS Lech Poznań, konferencji, staży ale również zdając licencje Trenerski.
W tym roku zyskaliśmy:
Jakub Woźniak – licencja UEFA C, Tomasz Bondyra – licencja UEFA C, Paweł Czajkowski – pierwszy kurs trenerów przygotowania motorycznego w Polsce, Rafał Pluta – nowy Trener licencja UEFA C, Dawid Dymek – asystent licencja UEFA C, Adam Stachowiak – nowy Trener licencja UEFA B.

To również czas gdzie nasi wychowankowie dostawali okazję treningów w pierwszym zespole, ale również możliwość wyjazdów czy nawet debiutów w IV ligowej drużynie.
Tutaj wyróżnić musimy najczęstszych bywalców: Krzysztof Szalaty (2006), Mikołaj Frankowski (2006), Gracjan Trzaskawka (2006), Maks Śrama (2006), Bartosz Rynarzewski (2005), Stanisław Piotrowski (2005), Samuel Wojciechowski (2005), Oliwier Kwacz (2005), Miłosz Wilkosz (2005), Jakub Kowalski (2005), Adrian Kowalczewski (2005), Kacper Hoffman (2004), Filip Budasz (2004).

Pierwszy kwartał to jednak również złe informacje ze świata, zaatakowana Ukraina i ucieczka tysięcy ludzi ze swoich domów. Tutaj jednak też pozytywnie, ponieważ udało się pomoc, zrobić zbiórki, a także przygarnąć młodych Ukraińców i dać im możliwość zapomnienia o tym co się dzieje u nich podczas naszych treningów, spotkań.

Od marca do czerwca rywalizacja w rozgrywkach ligowych. Mimo, że często mówimy, że to nie najważniejsze to były sporo sukcesów w postaci awansów, czy wysokich lokat już w najwyższej lidze wojewódzkiej.

W całym roku odbyło się wiele EKO akcji. Od sprzątania świata, przez zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek, oraz drobnych pomocy, aż do akcji sadzenia drzewek!

Wakacje jak co roku okres półkolonii i obozów wyjazdowych. Liczebność spora, kolejne około 150 osób mających możliwość całe dnie spędzać z piłką. W tym roku wyjazd do Jarocina.

Prezydencki Dzień Dziecka czy Mieszko Cup 2022 (rocznik 2012) to kolejne wielkie imprezy, które przy wspomnieniach dają tylko pozytywne uśmiechy. Akcje przy współpracy z Gnieźnieńskimi przedszkolami, czy przedświąteczne spotkanie i prezenty dla wszystkich zawodników Akademii.

Solidny rok 2022 za nami!

Z tego miejsca podziękowania dla wszystkich, którym dobro MKS Mieszko Gniezno leży w sercu. Dziękujemy i do zobaczenia! Zdrowego i szczęśliwego Nowego 2023 ROKU!

Można by wypisywać jeszcze wiele. Wszystko do zobaczenia i przypomnienia sobie na naszej stronie: akademiamieszko.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/AkademiaMieszkoGniezno

Leave a comment